Els equips entren plens per als enfrontaments de quarts de final


Els quarts de final de la European Challenge Cup es disputaran aquest cap de setmana amb quatre emocionants empats, inclòs l’intrigant enfrontament entre Edimburg i Wasps.

Consulteu els equips i les prediccions a continuació.

divendres

Gloucester v sarraïns

Predicció: Sarraïns per 5

Els equips:

Gloucester: 15 Santiago Carreras, 14 Louis Rees-Zammit, 13 Chris Harris, 12 Mark Atkinson, 11 Ollie Thorley, 10 Adam Hastings, 9 Charlie Chapman, 8 Ben Morgan, 7 Lewis Ludlow (c), 6 Jordy Reid, 5 Matias Alemanno, 4 Freddie Clarke, 3 Fraser Balmain, 2 Jack Singleton, 1 Val Rapava-Ruskin
Substitucions: 16 Santiago Socino, 17 Harry Elrington, 18 Jamal Ford-Robinson, 19 Andrew Davidson, 20 Jack Clement, 21 Ben Meehan, 22 Billy Twelvetrees, 23 Tom Seabrook

sarraïns: 15 Alex Goode, 14 Rotimi Segun, 13 Elliot Daly, 12 Nick Tompkins, 11 Sean Maitland, 10 Owen Farrell (c), 9 Aled Davies, 8 Billy Vunipola, 7 Ben Earl, 6 Theo McFarland, 5 Tim Swinson, 4 Maro Itoje , 3 Vincent Koch, 2 Jamie George, 1 Eroni Mawi
Substitucions: 16 Kapeli Pifeleti, 17 Richard Barrington, 18 Alec Clarey, 19 Nick Isiekwe, 20 Andy Christie, 21 Ivan van Zyl, 22 Duncan Taylor, 23 Alex Lozowski

Lloc: Kingsholm
Inici: 20:00 BST (19:00 GMT)
Àrbitre: Frank Murphy (Irlanda)
Àrbitres assistents: Adam Jones (Gales), Eoghan Cross (Irlanda)
TMO: Brian MacNeice (Irlanda)

dissabte

Edimburg v Vespes

Predicció: Vespes a les 7

Els equips:

Edimburg: 15 Jaco van der Walt, 14 Damien Hoyland, 13 Mark Bennett, 12 Chris Dean, 11 Emiliano Boffelli, 10 Blair Kinghorn, 9 Ben Vellacott, 8 Magnus Bradbury, 7 Connor Boyle, 6 Luke Crosbie, 5 Grant Gilchrist (c), 4 Jamie Hodgson, 3 WP Nel, 2 Adam McBurney, 1 Harrison Courtney
Substitucions: 16 Patrick Harrison, 17 Pierre Schoeman, 18 Lee-Roy Atalifo, 19 Pierce Phillips, 20 Mesulame Kunavula, 21 Henry Pyrgos, 22 Matt Currie, 23 Jack Blain

Vespes: 15 Zach Kibirige, 14 Francois Hougaard, 13 Sam Spink, 12 Jimmy Gopperth, 11 Josh Bassett, 10 Charlie Atkinson, 9 Dan Robson, 8 Alfie Barbeary, 7 Jack Willis, 6 Brad Shields, 5 Elliott Stooke, 4 Joe Launchbury (c) , 3 Bi Alo, 2 Gabriel Oghre, 1 Tom West
Substitucions:
16 Dan Frost, 17 Ben Harris, 18 Elliott Millar-Mills, 19 James Gaskell, 20 Tom Willis, 21 Will Porter, 22 Jacob Umaga, 23 Paolo Odogwu

Lloc: Estadi de salut DAM
Inici: 12:30 BST (11:30 GMT)
Àrbitre: Pierre Brousset (França)
Àrbitres assistents: Ludovic Cayre (França), Luc Ramos (França)
TMO: Eric Gauzins (França)

Lió v Guerrers de Glasgow

Predicció: Lió a les 10

Els equips:

Lió: 15 Toby Arnold, 14 Joshua Tuisova, 13 Pierre-Louis Barassi, 12 Charlie Ngatai, 11 Davit Niniashvili, 10 Leo Berdeu, 9 Baptiste Couilloud, 8 Patrick Sobela (c), 7 Beka Saginadze, 6 Dylan Cretin, 5 Romain Tao, 5 Romain Tao Felix Lambey, 3 Demba Bamba, 2 Yanis Charcosset, 1 Sébastien Taofifenua
Substitucions:
16 Mickael Ivaldi, 17 Vivien Devisme, 18 Hamza Kaabèche, 19 Temo Mayanavanua, 20 Loann Goujon, 21 Jean-Marc Doussain, 22 Joel Kpoku, 23 Xavier Mignot

Glasgow: 15 Oliver Smith, 14 Josh McKay, 13 Sione Tuipulotu, 12 Samuel Johnson, 11 Cole Forbes, 10 Ross Thompson, 9 Ali Price, 8 Jack Dempsey, 7 Ally Miller, 6 Ryan Wilson (c), 5 Richie Gray, 4 Robert Harley , 3 Zander Fagerson, 2 Johnny Matthews, 1 Jamie Bhatti
Substitucions:
16 George Turner, , 18 Simon Berghan, 19 Lewis Bean, 20 Kiran McDonald-Seran, 21 Gregor Brown, 22 Jamie Dobie, 23 Domingo Miotti

Lloc: Matmut Stadium de Gerland
Inici: 21:00 locals (20:00 BST, 19:00 GMT)
Àrbitre: Matthew Carley (Anglaterra)
Àrbitres assistents: Give Sugar (Geòrgia), Anthony Woodthorpe (Anglaterra)
TMO: Ian Tempest (Anglaterra)

diumenge

Toulon v irlandès de Londres

Predicció: Toulon a les 14

Els equips:

Toulon: 15 Aymeric Luc, 14 Gervais Cordin, 13 Atila Septar, 12 Duncan Paia’aua, 11 Gabin Villière, 10 Louis Carbonel, 9 Baptiste Serin, 8 Facundo Isa, 7 Charles Ollivon (c), 6 Cornell Du Preez, 5 Swan Rebbadj, 4 Eben Etzebeth, 3 Kieran Brookes, 2 Anthony Etrillard, 1 Jean Baptiste Gros
Substitucions:
16 Christopher Tolofua, 17 Florian Fresia, 18 Beka Gigashvili, 19 Raphael Lakafia, 20 Brian Alainu’uese, 21 Anthony Belleau, 22 Jiuta Naqoli Wainiqolo, 23 Julien Blanc

irlandès de Londres: 15 Tom Parton, 14 Kyle Rowe, 13 Curtis Rona, 12 Benhard Janse van Rensburg, 11 Ollie Hassell-Collins, 10 Paddy Jackson, 9 Ben White, 8 Albert Tuisue, 7 Juan Martin Gonzalez, 6 Matt Rogerson (c), 5 Rob Simmons, 4 Adam Coleman, 3 Marcel Van Der Merwe, 2 Agustin Creevy, 1 Facundo Gigena
Substitucions: 16 Matt Cornish, 17 Will Goodrick-Clarke, 18 Oliver Hoskins, 19 Steve Mafi, 20 Tom Pearson, 21 Nick Phipps, 22 William Joseph, 23 Henry Arundell

Lloc: Estadi Félix Mayol
Inici: 13:30 local (12:30 BST, 11:30 GMT)
Àrbitre: Mike Adamson (Escòcia)
Àrbitres assistents: Sam Grove-White (Escòcia), Hollie Davidson (Escòcia)
TMO: Ben Whitehouse (Gal·les)

LLEGEIX MÉS: Mark Bennett d’Edimburg creu que l’avantatge a casa serà útil contra les vespes