Open de França 2022: Sorteig femení amb Emma Raducanu, Iga Swiatek i Naomi Osaka | Notícies de Tennis


La txeca Barbora Krejcikova tindrà com a objectiu defensar la seva corona a l’Open de França, però la número 1 del món Iga Swiatek està en plena forma de cara a Roland Garros; La campiona de l’Open dels Estats Units Emma Raducanu, Harriet Dart i Heather Watson enarbolen la bandera de Gran Bretanya

Última actualització: 23/05/22 21:16

Barbora Krejcikova és la defensora de l'Open de França individual femení

Barbora Krejcikova és la defensora de l’Open de França individual femení

Sorteig complet del torneig individual femení de l’Open de França 2022 a París.

Primera Ronda

Meitat superior

Iga Swiatek (Pol) (1) bt Lesia Tsurenko (Ucraïna) 6-2 6-0

Alison Riske (EUA) amb Dayana Yastremska (Ukr) 6-3 6-3

Anna Karolina Schmiedlova (SVK) amb Kristina Kucova (SVK) 4-6 7-6 (7-1) 6-2

Danka Kovinic (dl.) amb Liudmila Samsonova (25) 2-6 6-2 6-1

Simona Halep (ROM) (19) vs Nastasja Mariana Schunk (GER)

Qinwen Zheng (Chn) amb Maryna Zanevska (Bel) 6-3 6-1

Alize Cornet (Fra) vs Misaki Doi (Jpn)

Lucia Bronzetti (Ita) vs Jelena Ostapenko (Lat) (13)

Jessica Pegula (EUA) (11) vs Qiang Wang (Chn)

Hailey Baptiste (EUA) vs Anhelina Kalinina (UKR)

Mayar Sherif (Egp) vs Marta Kostyuk (Ukr)

Claire Liu (EUA) vs Tamara Zidansek (Slo) (24)

Ekaterina Alexandrova (30) contra Greet Minnen (Bel)

Irina-Camelia Begu (Rom) vs Jasmine Paolini (Ita)

Leolia Jeanjean (Fra) bt Nuria Parrizas Diaz (Esp) 6-4 6-3

Tessah Andrianjafitrimo (Fra) vs Karolina Pliskova (Cze) (8)

Paula Badosa (Esp) (3) vs Fiona Ferro (Fra)

Oksana Selekhmeteva vs Kaja Juvan (Slo)

Aleksandra Krunic (Ser) vs Kamilla Rakhimova

Veronika Kudermetova (29) bt Zhu Lin (Cgn) 6-4 3-6 6-3

Madison Keys (EUA) (22) vs Anna Kalinskaya

Taylor Townsend (EUA) vs Caroline Garcia (Fra)

Katie Volynets (EUA) vs Viktoria Golubic (Sui)

Arantxa Rus (Ned) vs Elena Rybakina (Kaz) (16)

Danielle Collins (EUA) (9) vs Viktoriya Tomova (Bul)

Shelby Rogers (EUA) vs Tereza Martincova (Cze)

Panna Udvardy (Hun) vs Fernanda Contreras Gomez (Mex)

Rebecca Peterson (Sueca) contra Daria Kasatkina (20)

Camila Giorgi (Ita) (28) vs Shuai Zhang (Chn)

Irina Bara (Rom) vs Yulia Putintseva (Kaz)

Madison Brengle (EUA) vs Mihaela Buzarnescu (Rom)

Chloe Paquet (Fra) vs Aryna Sabalenka (7)

Meitat inferior

Magda Linette (Pol) bt Ons Jabeur (Tun) (6) 3-6 7-6 (7-4) 7-5

Martina Trevisan (Ita) bt Harriet Dart (Gbr) 6-0 6-2

Daria Saville (Aus) bt Valentini Grammatikopoulou (Gre) 6-1 6-2

Petra Kvitova (Cze) (32) bt Anna Bondar (Hun) 7-6 (7-0) 6-1

Angelique Kerber (Ger) (21) bt Magdalena Frech (Pol) 2-6 6-3 7-5

Elsa Jacquemot (Fra) bt Heather Watson (Gbr) 6-3 6-3

Aliaksandra Sasnovich amb Xinyu Wang (Chn) 6-4 6-1

Emma Raducanu (Gbr) (12) bt Linda Noskova (juny) 6-7 (4-7) 7-5 6-1

Belinda Bencic (Sui) (14) bt Reka Luca Jani (Hun) 6-1 6-1

Bianca Andreescu (Can) bt Ysaline Bonaventure (Bel) 3-6 7-5 6-0

Katerina Siniakova (Cze) bt Petra Martic (Cro) 6-4 7-6 (8-6)

Leylah Fernandez (Can) (17) bt Kristina Mladenovic (Fra) 6-0 7-5

Amanda Anisimova (EUA) (27) amb Naomi Osaka (Jpn) 7-5 6-4

Donna Vekic (Cro) amb Mirjam Bjorklund (Sueca) 7-6 (8-6) 6-2

Karolina Muchova (Cze) amb Carole Monnet (FRA) 6-3 6-3

Maria Sakkari (Greu) (4) bt Clara Burell (Fra) 6-2 6-3

Ajla Tomljanovich (Aus) bt Anett Kontaveit (Est) (5) 7-6 (7-5) 7-5

Varvara Gracheva bt Astra Sharma (Aus) 4-6 6-4 7-5

Marie Bouzkova (Cze) bt Anastasia Gasanova 6-2 6-1

Elise Mertens (Bel) (31) bt Elena-Gabriela Rus (Rom) 6-3 6-1

Coco Gauff (EUA) (18) bt Rebecca Marino (Can) 7-5 6-0

Alison Van Uytvanck (Bel) bt Ann Li (EUA) 3-6 2-3 (ret)

Beatriz Haddad Maia (Bra) bt Cristina Bucsa (Esp) 6-3 1-6 6-2

Kaia Kanepi (Est) bt Garbine Muguruza (Esp) (10) 2-6 6-3 6-4

Victoria Azarenka (15) amb Ana Bogdan (Rom) 6-7 (7-9) 7-6 (7-1) 6-2

Andrea Petkovic (Ger) amb Oceane Dodin (Fra) 6-4 6-2

Olga Danilovic (Ser) amb Dalma Galfi (Hun) 3-6 7-6 (7-4) 6-2

Jil Teichmann (Sui) (23) bt Bernarda Pera (EUA) 6-2 6-1

Sorana Cirstea (Rom) (26) bt Tatjana Maria (Ger) 6-3 6-3

Sloane Stephens (EUA) amb Jule Niemeier (Alemanya) 5-7 6-4 6-2

Camil·la Osorio (Col) bt Harmony Tan (Fra) 6-4 6-3

Dianne Parry (FRA) amb Barbora Krejcikova (CZE) (2) 1-6 6-2 6-3

No us oblideu de seguir-nos skysports.com/tennisel nostre compte de Twitter @skysportstennis & Sky Sports – en moviment! Disponible per descarregar ara a – iPhone i iPad i Android